Tilaisuudet

Aika Tapahtuma Puhuja Juontaja Musiikki
Ti 16.1. 12.00 Päiväseurat
Lähetyskokous
Heikki Kangas Israelista Hilkka Puputti Seniorikuoro
Ke 17.1. 10.00 Äiti -lapsipiiri
17.45 Lastenilta
18.00 Rukousilta
18.00 English Bible Study
Coffee & Fellowship 17.30
To 18.1. 12.00 Kohtaamispaikka
Keittolounas ja elintarvikejako
Sirpa ja Oiva Moilanen Sinikka Loikkanen Oiva Moilanen
Su 21.1. 11.00 Lähetysjumalanpalvelus
Skidikirkko
Mika Yrjölä Emilio & co.
13.00 Arabiankielinen jumalanpalvelus
14.00 English Service
17.00 Farsinkielinen jumalanpalvelus
Ma 22.1. 18.00 Israel-ilta Pekka Sartola Arto Leikas
Ti 23.1. 12.00 Päiväseurat
Ehtoollinen
Klaus Korhonen Hilkka Puputti Seniorikuoro
Ke 24.1. 10.00 Äiti -lapsipiiri
17.45 Lastenilta
18.00 Rukousilta
18.00 English Bible Study
Coffee & Fellowship 17.30
To 25.1. 12.00 Kohtaamispaikka
Keittolounas sekä elintarvike- ja vaatejako
Ritva Himanka Maire Venemies Tommi Jalo & Ritva Himanka
Pe 26.1. 18.00 Aikuisten olohuone
19.00 LIFE
La 27.1. 19.00 FUEL
Su 28.1. 11.00 Jumalanpalvelus
Skidikirkko
Rommy Yrjölä Seurakuntakuoro ja -orkesteri
13.00 Arabiankielinen jumalanpalvelus
14.00 English Service
17.00 Farsinkielinen jumalanpalvelus
Ma 29.1. 18.00 Israel-ilta
Holokaustin muistopäivä
Harri Kröger Annamari Muir
Ti 30.1. 12.00 Päiväseurat
Rukouskokous
Timo Tormas Hilkka Puputti Seniorikuoro
Ke 31.1. 10.00 Äiti -lapsipiiri
17.45 Lastenilta
18.00 Rukousilta
18.00 English Bible Study
Coffee & Fellowship 17.30
To 1.2. 12.00 Kohtaamispaikka
Keittolounas ja elintarvikejako
Markku Vuorinen Sinikka Loikkanen
Pe 2.2. 19.00 LIFE
La 3.2. 10.00 Kaunis aamu
19.00 FUEL
Su 4.2. 11.00 Jumalanpalvelus
Skidikirkko
Mika Yrjölä Wellu Suonperä & co.
Ma 5.2. 18.00 Raamattu rakkaaksi -opetussarja
Jerusalem, ikuisten ja tulevien tapahtumien näyttämönä
Harri Kröger
Ti 6.2. 12.00 Päiväseurat Hilkka Puputti Seniorikuoro
Ke 7.2. 10.00 Äiti -lapsipiiri
17.45 Lastenilta
18.00 Rukousilta
18.00 English Bible Study
Coffee & Fellowship 17.30
To 8.2. 12.00 Kohtaamispaikka
Keittolounas ja elintarvikejako
Katri Salmela Maire Venemies
Pe 9.2. 19.00 LIFE
La 10.2. 19.00 FUEL
Su 11.2. 11.00 Jumalanpalvelus
Skidikirkko
Maka & co.
13.00 Arabiankielinen jumalanpalvelus
14.00 English Service
17.00 Farsinkielinen jumalanpalvelus
Ma 12.2. 18.00 Raamattu rakkaaksi -opetussarja
Israelin valtio ajan merkkinä
H. Patrikainen
Ti 13.2. 12.00 Päiväseurat
Ehtoollinen
Petri Viinikkala Hilkka Puputti Seniorikuoro
Ke 14.2. 10.00 Äiti -lapsipiiri
17.45 Lastenilta
18.00 Rukousilta
18.00 English Bible Study
Coffee & Fellowship 17.30
To 15.2. 12.00 Kohtaamispaikka
Keittolounas ja elintarvikejako
Petri Viinikkala Sinikka Loikkanen Tommi Jalo
Pe 16.2. 19.00 LIFE
La 17.2. 10.00 Kaunis aamu
19.00 FUEL
Su 18.2. 11.00 Jumalanpalvelus
Skidikirkko
Emilio & co
13.00 Arabiankielinen jumalanpalvelus
14.00 English Service
17.00 Farsinkielinen jumalanpalvelus
Ma 19.2. 18.00 Raamattu rakkaaksi -opetussarja
Sodoman ja Gomorran opetukset
Timo Tormas
Ti 20.2. 12.00 Päiväseurat
Lähetyskokous - tervehdys Marianne Järvinen
Hilkka Puputti Seniorikuoro
Ke 21.2. 10.00 Äiti -lapsipiiri
17.45 Lastenilta
18.00 Rukousilta
18.00 English Bible Study
Coffee & Fellowship 17.30
To 22.2. 12.00 Kohtaamispaikka
Keittolounas ja elintarvikejako
Ritu Ylipahkala Maire Venemies Seija ja Timo Tormas
Pe 23.2. 18.00 Aikuisten olohuone
19.00 LIFE
La 24.2. 19.00 FUEL
Su 25.2. 11.00 Jumalanpalvelus
Skidikirkko
Seurakuntakuoro ja -orkesteri
13.00 Arabiankielinen jumalanpalvelus
14.00 English Service
17.00 Farsinkielinen jumalanpalvelus
Ma 26.2. 18.00 Raamattu rakkaaksi -opetussarja
Kristitty nuori ajassamme
Joona K.
Ti 27.2. 12.00 Päiväseurat Hilkka Puputti Seniorikuoro